Putting-golf Resort Svět - Course detail

 

Basic information

Course name Putting-golf Resort Svět
Sport Minigolf
Course status In preparation

Owner

Owner Resort Svět
Mobile +420 602 602 119
E-mail Contact us

Contacts

Address Hlavní 277 Úžice 277 45
State Czech Republic
Telephone
Mobile +420 602 602 119
E-mail Contact us
Web http://resortsvet.cz

Photo gallery

Score card course, Course map

Location

 
 

More information

Putting-golfové hřiště v Úžicích u Prahy

Putting-golfové hřiště je první 36-jamkové certifikované hřiště v České republice. Je to vlastně minigolfová disciplína, kde hrajete běžnou golfovou holí a golfovým míčkem na minigolfových drahách z velice kvalitní umělé trávy a překonáváte přírodní překážky. Jedná se o fyzicky nenáročnou hru, vhodnou jak pro děti, rekreační hráče, tak i seniory.

Co je vlastně putting-golf?

Jedná se o jednu z minigolfových variant, kdy se hraje na přírodním hřišti, drahách s umělou trávou a bez obrubníků. Jednotlivé jamky - dráhy jsou rozmanitě modelovány a připomínají golfové greeny. Hraje se klasickým golfovým míčem a putterem, stejně jako na běžném golfovém hřišti. Hřiště je profesionálně designované a normované jak pro pořádání světových turnajů, tak samozřejmě pro běžnou rekreační hru a trénink. Na jednotlivých drahách je použita nejmodernější umělá tráva v několika provedeních.

I když jsou na některých jamkách mantinely, slouží hlavně k tomu, aby míček neskončil na vedlejší jamce nebo mimo hru. Pouze v málo případech se dají přírodní mantinely využít k přímému odrazu a hře na jamku. Samozřejmě po dobrém tréninku je možno i tento odraz nacvičit.

V případě, když míček opustí hrací plochu greenu nebo foregreenu, je možno dohrávat i z přirozené trávy, nebo chodníku. V tom je podstatný rozdíl od obdobných hřišti např. adventure golfu.

Celé hřiště má všechny jamky nastavené na 2 pary, tj. celé hřiště má par 36.

Ovšem zahrát hřiště pod par se povede opravdu profesionálům, za které je například považována Olívie Prokopová. Nezoufejte, pro rekreační hráče považujeme za velmi dobrý výsledek hřiště na 50 úderů. Je přeci super se stále v něčem zlepšovat, to platí i u tohoto sportu. Věřte, že pravidelným tréninkem se dostaví zasloužené výsledky. Pokud si nebude vědět rady s jakoukoliv jamkou, vyškolená obsluha Vám ráda ukáže či napoví, kudy úder směřovat.

 

Prices

Hodinové vstupné

  • 60 min - 15 min navíc
  • Dospělí 120,- - 30,-
  • Děti do 4 let Zdarma - Zdarma
  • Děti od 5 do 14 let 80,- - 20,-
  • Studenti (po předložení průkazu) 100,- - 25,-
  • Senioři nad 60 let 100,- - 25,-

více na http://resortsvet.cz/golf/cenik

 

 
 

Login to system